המספר 26 הקסום

בעולם האלקטרוניקה, כאשר רוצים לתכנן מערכת שידור/קליטת אותות ובניית מסנני תדרים, מתכננים זאת לפי תדר הברך, כלומר תדר מחצית ההספק בנקודת 3dB-.
יחידות המידה dB הן יחידות דציבל לוגריתמיות המהוות יחס בין הספקים. ככלל אצבע, עליית הספק ב-3dB היא גדילה של פי 2, ועלייה ב-10dB הם גדילה פי 10.
אם מחשבים בצורה מתמטית מדויקת ומתרגמים מהי יחידת מידה אחת בלבד, מגלים ש-1dB הוא למעשה גדילה של 26%.
בהקבלה לעולם ההשקעות, המספר 26 מהווה את התשואה השנתית שמשקיעי הערך שואפים אליה. משקיעים כמו וורן באפט האגדי, צ'ארלי מאנגר שותפו, מוניש פאברי חברם ועוד...
הקסם במספר 26, בהקשר להשקעות, תמון באפקט הריבית דריבית - הפלא השמיני של אינשטיין. למשל, עבור השקעה של מיליון שקלים ובהנחת תשואה שנתית של 26%, תוך 3 שנים בלבד מיליון השקלים יוכפלו ל-2 מיליון.
לפי אותו האפקט של ריבית דריבית, עבור 10 שנות השקעה (לאחר עוד 7 שנים) יתקבלו ממיליון שקלים 10 מיליון שקלים!
ועבור 20 שנות השקעה (לאחר עוד 10 שנים) הכסף כבר יגדל ל-100 מיליון ש"ח!!
ואם מתחילים להשקיע בשנות השלושים לחיינו, בהגיענו לפנסיה לאחר 30 שנות השקעה, נצליח לתרגם מיליון שקלים למיליארד שקלים!!! ז"א פי 1000 על הסכום הראשוני של ההשקעה...
הקסם במספר 26 מניע את המשקיעים למטרה העתידית אליה הם רוצים ואף מצליחים להגיע, אותם משקיעים מקצוענים שצויינו קודם. ככל הנראה זאת משימה לא פשוטה להשיג תשואה של 26% שנתי, בעקביות כל שנה, למשך תקופה כה ארוכה... אבל גם אם מפספסים במעט, עדיין מגיעים לתשואה כוללת מאוד גבוהה. זהו קסם השיטה והכוח הרב של השקעה בשוק ההון בצורת השקעות הערך של וורן באפט.

פוסט קודם:
על אחוזי ירידה ועליה

מוזמנים לעקוב אחרינו:
דף הפייסבוק
עמוד היוטיוב
האתר שלנו

נתראה בערך הבא!
מחיר ערך מניה | stock value price

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

מסחר עצמאי בחשבון ניהול אישי IRA

קריסת בנק סיליקון וואלי: איתות ראשוני למשבר הייטק עולמי?

מלכודת שוורים bull trap