מלכודת שוורים bull trap

לפני שנה בדיוק, בערב ראש השנה, פרסמתי פוסט בבלוג על ביצים של שור ו-וואו איזו שנה זו הייתה:
ספטמבר 2021 היה ההמשך הישיר של ספטמבר 2020 שהיווה את נקודת האיזון בה המדד האמריקאי הצליח להתאושש ממשבר הקורונה והגיע שוב לשיא. מאז ועד לסוף השנה מגמת הנסיקה מעלה נמשכה, והתחושה הייתה של שנה טובה מאוד עם שבירת שיאים חדשים.
אבל משהו השתנה, ועם תחילת 2022 אותו מדד ידע גם ירידות קשות שנעצרו רק לאחר כחצי שנה באמצע יוני. הפחד שרר על משקיעים ונראה היה שהירידות ימשיכו, אבל משום מקום פתאום התהפכו היוצרות והתאוששות חדה ומהירה חלה כלפי מעלה במשך חודשיים.
נכון לאותה נקודת זמן, נדמה היה שהרע מאחורינו והנה שוב אפשר לחזור להשקיע בביטחון ולהצטרף לחגיגת הרווחים. הבעיה שאי אפשר לחזות את עתיד, ומי שחשב שזהו נגמר, התבדה וספג שוב ירידות מפני שמאז ועד היום חזרנו לתחתית ושיא שנתי שלילי.
התופעה הזו של עליה קצרה לאחר ירידות ממושכות ואז שוב המשך ירידות נקראת "מלכודת שוורים", כלומר גרימה למצב של טשטוש המציאות הכלכלית, שהגרוע מכל עבר והמגמה מפה ואילך תהיה חיובית - אך מדובר במצג שוא.
קיימות מספר שיטות להתמודד עם הפחד בשווקים, ואין ספק שהשוק מושפע מפסיכולוגיה של משקיעים - לפעמים יותר מההיגיון הכלכלי. אני באופן אישי פועל בשיטת השקעות הערך, ובימים האלו אני קונה חברות מעולות שניתחתי וחישבתי את ערכן, ואפילו אאחל להמשך ירידות בשביל לרכוש עוד במחיר מוזל.
שתהיה לכולנו שנה טובה ומוצלחת מאוד!

פוסט קודם:
המספר 26 הקסום

מוזמנים לעקוב אחרינו:
דף הפייסבוק
עמוד היוטיוב
האתר שלנו

נתראה בערך הבא!
מחיר ערך מניה | stock value price

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

מדדים או מניות?

צ'ארלי מנגר, הסוף

העלאות הריבית נעצרו! האם השוק עומד להתפוצץ?